5 SIMPLE TECHNIQUES FOR BARBIE NOSE BURUN ESTETIğI NASıL YAPıLıR

5 Simple Techniques For barbie nose burun estetiği nasıl yapılır

5 Simple Techniques For barbie nose burun estetiği nasıl yapılır

Blog Article

Doğurtma tekniğindeki 1 numaralı kesi, bazı önemli bağların olduğu alana denk gelmektedir. Bu one numaralı kesi olmadan doğurtmanın sadece 2 numaralı kesi ile de yapılması mümkündür. Bilimsel olarak literatüre, tek kesi ile yapılan doğurtma tekniğinin gelişimine katkıda bulunmuş olmak benim için ayrıca mutluluk vericidir. Bu durumda sağ ve sol alt burun ucu kıkırdakları (yukarıdaki resimde bulunan lacivert alan) sadece 2 numaralı kesi ile deliklerden dışarı ayrı ayrı doğurtulup şekillendirilebilinir. Ancak tüm doğurtma tekniklerinde bu sağ ve sol kıkırdakları birbirine dikebilmek için hepsini tek bir burun deliğinden ayrıca çıkarmak gerekmektedir. Kapalı burun ameliyatının ileri hali olan doğurtma teknikleri, burun ucu kıkırdaklarına direkt hakimiyet olanağı verse de, dokular kendi orijinal anatomik pozisyonlarında ve açılarında değil de burun deliklerinden çekildikleri pozisyonda şekillendirildiklerinden ötürü, her hastaya uygun değillerdir.

Ağızdan Nefes Alma: Ameliyat sonrası burun tıkalı olabilir. Bu nedenle ağızdan nefes almaktan kaçının.

Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Prof. Dr. Murat Topdağ sorumlu tutulamaz. Ameliyat olanların yorumları veya fotoğrafları yasal kısıtlamalardan dolayı paylaşılmamaktadır.

Burun estetiği ameliyatından sonra tamamen iyileşmek bir yıl kadar sürebilir. Ameliyattan sonra yaklaşık dört ila altı hafta boyunca şişlik yaşanır ve bu şişlik üç ay sonra yavaş yavaş azalır.

Dolayısıyla çocuk yaştaki burun estetiği kişinin duygusal ve yapısal olgunluğu değerlendirilerek ve aileleri ile bu konu tartışılarak verilmelidir.

İleri dönemlerde burun yapılarının desteklenmesi için çeşitli greftleme teknikleri kullanılabilir. Yumuşak doku zarfının kasılması burun yapısının zamanla değişimine yol açar barbie nose burun estetiği doktorları ve bu durum estetik açıdan düzeltmeler gerektirebilir.

Kadınlarda ise burun ucu daha kalkık ve burun sırtı daha kavislidir. Bunun yanı sıra erkeklerde burun ve dudak arasındaki açı genellikle 90 derece iken kadınlarda bu açı daha geniştir. Bu anatomik ve estetik farklılıklar estetik operasyonların planlanmasında dikkate alınır.

Burun estetiği sonrası daha hızlı iyileşmek ve en iyi sonuçları elde etmek içinside aşağıdaki ipuçlarına dikkat edebilirsiniz:

Rinoplasti burun şeklinin değiştirilmesine genel olarak verilen isimdir. Burun estetiği anlamında da kullanılmaktadır. Septoplasti ise burun şekline etki etmeden, burun delikleri arasındaki bölmenin nefes alma sorununa yol açan eğrilik gibi bozukluklarının tedavi edildiği ameliyat şeklidir. Septorinoplasti ise bu iki işlemin eş zamanlı uygulanmasıdır. Hayatınızın bir döneminde estetik burun ameliyatı olmayı düşünüyorsanız ve nefes alma sorununuz var ise en uygunu bu iki işlemi beraber olmaktır.

Ameliyattan birkaç gün sonrasına veya pansumanı çıkardıktan sonrasına kadar hafif bir kanamanın yanı sıra mukus ile birikmiş kanın akmaya devam etmesi yaygındır.

Diğerleri ise nefes almayı ve burun fonksiyonunu iyileştiren fonksiyonel rinoplasti geçirir. Bu prosedürü uygulayan cerrahlar plastik cerrahi veya yüz plastik cerrahisi konusunda eğitimlidir. Rinoplasti genellikle burun estetiği olarak adlandırılır.

Burun estetiği randevusunun alınmasının ardından birkaç hafta önce ameliyat için hazırlıklar başlar. İşlem sırasında herhangi bir sorun yaşamamak advertına öncesinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

Rinoplasti burnun hem estetik hem de fonksiyonel düzenlemelerini içerir. Cerrahi başarının temeli derinlemesine bir burun anatomisi bilgisine dayanır. Burun karmaşık yapılarıyla hem nefes almayı destekler hem de estetik bir unsur taşır.

Burun estetiği ameliyatından sonra cerrah, işlemin bitiminde uzun etkisi olan bir uyuşturucu madde uygulayabilir. Yalnızca hafif ila orta şiddette ağrı veya rahatsızlık hissedilmesi gerekir.

Report this page